logo-www.gastromenu.sk

www.gastromenu.sk - reštaurácie, denné menu, kaviarne, bary, ubytovanie, relax, zábava...

Kontakty Klient prihlásenie

  


DENNÉ - OBEDOVÉ MENU

DONÁŠKOVÁ SLUŽBA

INÉ

Pribinova 1; 955 01 Topoľčany
V letných mesiacoch je reštaurácia klimatizovaná. Pochutnať si môžete na širokom spektre jedál a špecialít typických len pre našu reštauráciu. Naša ponuka je rozšírená aj o Denne Menu,Pizzu,Cestoviny a Salaty. Aj na ROZVOZ ktory je ZDARMA !!! Okrem klasických reštauračných služieb Vám ponúkame aj možnosť usporiadania rôznych spoločenských a rodinných akcií (svadby, promócie, krstiny, oslavy narodenín, recepcie, firemné prezentácie...) ...
REKLAMA
REKLAMA
Články na www.gastromenu.sk

Jedenie ovocia

My všetci si myslíme že jesť ovocie znamená kúpiť ho, očistiť a len tak hodiť do úst. Nie je to také jednoduché ako si myslíte. Je dôležité vedieť kedy a ako ho jesť.

Aký je správny spôsob jedenia ovocia?

Znamená to nejesť ovocie po jedle! Ovocie by sa malo jesť na prázdny žalúdok.

Ak tak jete ovocie, bude to hrať hlavnú rolu pri detoxikácii, dodávajúcu vám veľkú dávku energie na chudnutie a iné životné aktivity.

Ovocie je veľmi dôležité jedlo.

Povedzme že zjete dva krajce chleba a potom plátok ovocia. Ovocie je pripravené ísť rovno cez žalúdok do čreva, ale je mu v tom zabránené. Medzitým všetko jedlo hnije a kvasí a mení sa na kyselinu. V minúte keď príde ovocie do kontaktu s jedlom a tráviacími šťavami celá masa jedla sa začne kaziť. Takže prosím jedzte ovocie na prázdny žalúdok alebo pred jedlom! Počuli ste ľudí sa sťažovať- vždy keď zjem melón tak si grgnem, keď zjem durian žalúdok sa mi nafúkne, keď zjem banán musím utekať na WC, atď- nič z toho sa nestane keď zjete ovocie na prázdny žalúdok. Ovocie sa mieša s iným jedlom a produkuje plyn a preto sa váš žalúdok nafúkne.

Šedivenie vlasov, plešatenie, výbuchy nervozity a tmavé kruhy pod očami nič z toho sa nestane keď jete ovocie na prázdny žalúdok. Nie je tu nič také ako ovocie ako pomaranč a citrón že sú kyselinové, pretože všetko ovocie sa stáva alkalické v našom žalúdku, podľa Dr. Herberta Sheltona ktorý o tomto robil výskum. Ak ste si osvojili správne jedenie ovocia, poznáte tajomstvo krásy, dlhovekosti, zdravia energie, šťastia a normálnej váhy. Keď chcete piť džús, pite len čerstvý, nie z fľaše. Nepite ani ohrievaný džús. Nejedzte upečené ovocie pretože vôbec nedostanete živiny. Dostanete len chuť. Pečenie ničí všetky vitamíny. Ale jesť celé ovocie je lepšie než piť džús. Ak máte piť džús, pite ho pomaly po dúškoch, pretože ho musíte nechať zmiešať zo slinami než ho prehltnete. Môžete ísť na 3 dňovú rýchlu očistu tela ovocím. Jedzte len ovocie a pite len džús počas 3 dní a budete prekvapený keď vám vaši priatelia povedia ako žiarivo vypadáte!

KIWI

Malé ale mocné. Je dobrým zdrojom draslíka, magnézia, vitamínu E a vlákniny. Obsahuje dvakrát toľko vitamínu C ako pomaranč.

JABLKO

Jablko denne vás udrží od doktora? Hoci jablko obsahuje málo vitamínu C, má antioxidanty a flavóny, ktoré podporujú aktivitu vitamínu C čo pomáha znížiť riziko rakoviny infarktu a mŕtvice.

JAHODY

Ochranné ovocie. Jahody majú najvyššiu celkovú silu antioxidantov medzi ovocím a chránia telo pred ochorením rakovinou, upchatím ciev voľnými radikálmi.

POMARANČ

Najsladšia medicína. Jedením 2-4 pomarančov denne sa chránite pred chrípkou, vysokým cholesterolom, obličkovými kameňmi a znižuje riziko vzniku rakoviny.

VODNÝ MELÓN

Najchladnejší hasič smädu. Skladá sa z 92% vody, ktorá je zabalená vo vysokej dávke glutatiónu čo pomáha imunitnému systému. Tiež obsahujú lykopén proti rakovine. Obsahujú aj vitamín C a draslík.

GUAVA A PAPAYA

Najvyššia cena za vitamín C. Sú jednoznačnými víťazmi v súťaži o obsah vitamínu C.. Guava je tiež bohatá na vlákninu, ktorá pomáha pri prevencii zápchy. Papaya je bohatá na karotén, ten pomáha na očí.

Pitie studenej vody po jedle = rakovina!
Veríte tomu?? Pre tých ktorí radi pijú studenú vodu, tento článok je pre Vás. Je dobré dať si šálok studenej vody po jedle. Avšak, studená voda stuží olejnaté veci ktoré ste zjedli. Spomalí to trávenie. Keď tento kal zreaguje s kyselinou, rozbije sa a bude rýchlejšie absorbované črevom ako normálne jedlo. Skoro sa premení na tuky a povedie to k rakovine. Najlepšie je piť horúcu polievku alebo vodu po jedle.

Seriózna poznámka o infarkte.
Procedúra infarktu (Toto nie je vtip!):
Ženy by mali vedieť že symptómom každého infarktu je bolesť ľavého ramena. Majte sa na pozore pred intenzívnou bolesťou v čelustiach. Nikdy nemusíte mať bolesť v hrudníku pri infarkte. Nauzea a intenzívne poteniesú tiež príznaky. 60% ľudí ktorý mali infarkt v spánku, sa neprebudili. Bolesť v čelusti vás môže prebudiť zo zdravého. Buďme opatrný a majme sa na pozore. Čím viac toho vieme tým väčšiu šancu máme na prežitie.

Autor: Anil Jhingan Zdroj: Internet

Tvoj portál do sveta gastronómie, relaxu, ubytovania, zábavy... 

O nás

Kontakty

Vstup pre klientov

 

 

 

Zostaň v spojeníNaši partneri
ranislav Brežák - Instagram  Vinotéky & vinárne  Trnava - Live  Lionel penzión

Webmaster: » WGM, s.r.o. - all rights reserved