Denné menu

Obedové menu

Trnava
8

On-line donáška


 


5 životných lekcií, ktoré nám priniesla pandémia ochorenia Covid

Počas posledných niekoľko mesiacov prevrátila náš život naopak pandémia korona vírusu. A zmenila nielen spôsob nášho života a práce, ale aj to, ako myslíme a správame sa. Zasiahnutá bola každá časť sveta a bol ovplyvnený každý aspekt života. Naše každodenné rutiny boli zastavené a stratil sa akýkoľvek pocit normálnosti. Keď sa zastavíme a pozrieme sa na svet okolo nás, uvedomíme si, koľko vecí sme považovali za samozrejmosť. Psychologička Chrstine Lau poukazuje na päť životných lekcií, ktoré by sme si mali vziať z tejto pandémie.
1. Tento svet je vzájomne prepojený

O každej krajine si často myslíme, že je samostatná entita, ktorá sa navzájom veľmi líši. V priebehu niekoľkých mesiacov od prvej identifikácie vírusu sa vírus rozšíril takmer do každej krajiny a bola vyhlásená globálna pandémia. Napriek rozdielom a vzdialenosti medzi miestami bojujeme s rovnakým vírusom a bojujeme rovnakými bojmi. Je to pripomienka toho, ako sú naše svetové hospodárstvo a spoločnosť vzájomne prepojené na mnohých úrovniach, vrátane dodávateľských reťazcov, komunikácií, technológií i cestovania.
2. Ľudia sú spoločenské tvory a potrebujeme sociálnu interakciu a ľudský kontakt

Pandémia COVID-19 zdôraznila dôležitosť sociálnej interakcie a ľudského kontaktu v takmer všetkých aspektoch nášho života vrátane vzdelávania, zamestnania, zábavy a rekreácie. Snahy o zníženie šírenia vírusu, vrátane fyzického dištancovania, karantény a objednávok z domova, viedli a prehlbovali sociálnu izoláciu a osamelosť. Mnoho najmä starších ľudí zostalo bez akejkoľvek osobnej sociálnej interakcie z dôvodu vzdialenosti najbližších, obáv o zdravie a podobne. Práve pandémia nás prinútila uvedomiť si potrebu blízkeho človeka, a takú obyčajnú vec ako je objatie, podanie ruky alebo možnosť vyjsť si s blízkym do kaviarne na koláčik.

3. Ľudia sú adaptívni a život je flexibilnejší, ako si myslíme

Pandémia bola časom mimoriadnych zmien a ľudia sa museli rýchlo meniť a prispôsobovať sa vyvíjajúcej sa situácii. Mnoho jednotlivcov stratilo prácu a boli nútení hľadať kreatívne spôsoby, ako platiť účty. Mnoho ďalších začalo pracovať z domu. Školy začali vyučovať online. Mnoho lekárov začalo ponúkať liečbu a pomoc cez telefón. Táto pandémia je dôkazom toho, ako odolní sme ako ľudia, tiež dôkazom našej schopnosti byť flexibilní a kreatívni aj napriek neistote.

4. Existuje dobro a ľudskosť

V úvode pandémie pri nedostatku rúšok, aj na našom malom Slovensku sa objavili tisícky.. článok pokračuje na Tophoreca.sk

Od Tophoreca.sk pripravujeme aj

Téma Cestovný ruch
▫ Správny čas na detoxikáciu organizmu je práve teraz
▫ Taliansky Parc Hotel Florian rozšíril kapacitu ubytovania o luxusné suity v trojmetrovej výške
▫ Šesť výnimočných svetových hotelov, otvorených v roku 2020
▫ Sklenený hotel v talianskej Terruggii láka zaujímavou architektúrou
▫ Stavby postavené ako prejav lásky
Aktualizované: 12.04.2021
Autor: Petra Adamcová
Zdroj: Tophoreca.sk

Petra Adamcová blog 5 životných lekcií, ktoré nám priniesla pandémia ochorenia Covid na Gastromenu.sk