Denné menu

Obedové menu

Trnava
8

On-line donáška


 


Je čas na bezkontaktnú komunikáciu?

V čase vyčíňania koronavírusu je príčina, aby sa zmenili niektoré návyky spotrebiteľov. Zo sveta prichádzajú správy, že sa ľudia vyhýbajú miestam, kde sa ich na jednom mieste zdržuje viac. Že sa rušia eventy, koncerty, športové podujatia a to znamená jedno. Zasiahne to aj gastro segment? Ovplyvní to návštevnosť reštaurácií, barov, kaviarní a hotelov? Položí to na kolená sľubne sa rozbiehajúci turizmus na Slovensku?

Straty už vyčísľujú rôzne odvetvia. Asi najviac to zasiahlo leteckých prepravcov. To znamená čo? Tento rok bude hlavná dovolenková sezóna s určitosťou v červených číslach. Po návšteve v niektorých bratislavských podnikoch v Starom meste, sa prevádzkovatelia obávajú, aký dopad to bude mať na ich tržby. Z Prahy hlásia hoteliéri prepad o 30%. Pražskí poskytovatelia event priestorov viac ako 50% percent.
Na Slovensku sa nákaza zatiaľ neprejavila. Ale vývoj nasvedčuje tomu, že nás koronavírus neminie ani omylom. Čo to znamená? Musíme zbrojiť! Ako sa vyhnúť šíreniu a čo najviac eliminovať tento zákerný vírus? On-line aktualizácia 06.03.2020 o 12:30 h: Prvý prípad koronavírusu potvrdený už aj na Slovensku (zdroj Sme.sk)

On-line donáška

Tu prichádzajú prostriedky, ktoré Gastromenu.sk poskytuje svojim užívateľom. Nechcem podliehať panike, ale byť pripravený je vždy lepšie ako byť potom prekvapený. Ako prvým a myslím aj dosť účinným spôsobom, ako sa vyhnúť osobnému kontaktu je, objednať si jedlo alebo nápoj formou on-line. Túto službu poskytuje Gastromenu.sk viac ako 12 mesiacov.

On-line rezervácia miest

Ďalšou možnosťou je to on-line rezervácia miest. Tu by sa mohlo namietať, že ku kontaktu v čase priebehu eventu dochádza. Ale myslím, že ani koronavírus nezakáže ľuďom sa úplne stretávať. Takže minimálne sa odstráni to stretnutie, ktoré vzniká pri osobnom stretnutí počas rezervovaní eventu v priestoroch reštaurácií, barov alebo kaviarní. Samotný event je samozrejme o kontakte. Ale to už je na zvážení každého z nás, do akého rizika ide.
Máme čiastočné riešenie

Chcem ešte podotknúť, že kvôli akémukoľvek vírusu sa zem neprestane krútiť. Takže svet, ktorý tu bol a je, tak so 100% istotou aj bude. Takže firmy sa aj naďalej budú stretávať na svojich brífingoch / eventoch. V osobných životoch zase ľudia budú robiť stretnutia, ktoré sú tak pre náš život nevyhnutné.

Takže bude to On-line donáška, alebo z časti On-line rezervácia miest, ktorá pomôže v boji proti "korone"?

A pokiaľ chceš aj ty zdravo zabojovať, tak tu sú odkazy na blogy o On-line donáške a On-line rezervácii miest, alebo jednoducho využi naše služby na Gastromenu.sk


Aktualizované: 06.03.2020
Autor: Branislav Brežák
Zdroj: Zdroj foto 1: istockphoto.com