Denné menu

Obedové menu

Trnava
7

On-line donáška


 


Prejdite sa s nami po zaujímavých uliciach sveta

Článkov, reportáži i ankiet ohľadne pandémie a lock downu je veľmi veľa. Mnohí z nás hovoria, že už by chceli počuť alebo čítať o niečom inom. Dnes teda tým, ktorí potrebujú oddych od ťažkých tém prinášame článok o tom, že aj obyčajná ulica v meste môže byť turistickým cieľom. Aj keď o "obyčajnosti" sa asi hovoriť nedá. Skôr o kráse a výnimočnosti.

Abbey Road, Londýn, Veľká Británia

Ulicu situovanú v severnej časti Londýna - Westminster preslávil obal albumu skupiny Beatles, kde sa jej členovia dali odfotiť na prechode pre chodcov. Prechod sa nachádzal priamo pred štúdiom Abbey Road, kde Beatles nahrávali viaceré zo svojich albumov. Dodnes sú tu nahrávacie štúdia spoločnosti EMI. Prechod sa stal turisticky vyhľadávaným miestom, na ktorom sa fanúšikovia kapely fotia a nechávajú tu odkazy a kresby, ktoré mestská samospráva trpezlivo raz do mesiaca čistí.
Lombard street, San Francisco, USA

Lombard street v San Franciscu je skutočne jednou z najzaujímavejších ulíc v krajine. Neoficiálne ju nazývajú najkľukatejšia ulica sveta. Pýši sa ôsmymi ostrými zákrutami, ktoré klesajú zo strmého kopca. Pôvodný zámer architektonického poňatia tejto ulice, bolo umožniť autám bezpečný zjazd z kopca. A to naozaj pomalou jazdou, konkrétne je tu pre autá povolená rýchlosť 8 kilometrov za hodinu. Cesta je lemovaná krásnou zeleňou, stromami a kvetmi, ktoré znásobujú estetický vzhľad celého kopca.
La Rambla, Barcelona, Španielsko

Viac ako jeden kilometer dlhá ulica La Rambla v Barcelone sa vinie od námestia Plaça de Catalunya po pamätník Krištofa Kolumba v Port Vell. Je lemovaná mohutnými stromami, ktoré poskytujú tieň a chládok pred intenzívnym katalánskym slnkom. V strede ulice sa nachádzajú stánky s tradičnými suvenírmi a menšie bary a reštaurácie s vonkajším posedením. Po okrajoch ulice nájdete divadlá, kláštor, miestne trhovisko, bary, kaviarne, obchody i mestské domy. Priamo na chodníku si môžete prezrieť mozaiky Joana Miró. La Rambla má svoju špecifickú atmosféru, ktorá oslovila aj španielskeho básnika Federica Garcia Lorca, ktorý sa vyjadril, že je jedinou ulicou na svete, pri ktorej túži, aby.. článok pokračuje na Tophoreca.sk

Od Tophoreca.sk pripravujeme aj

Téma Gastro
▫ Cviklové hodovanie
▫ Japonské jedlá milujú konzumenti na celom svete

Téma Cestovný ruch
▫ Shiki Shima - najluxusnejší hotel na koľajniciach


Aktualizované: 12.04.2021
Autor: Petra Adamcová
Zdroj: Tophoreca.sk

Petra Adamcová blog Prejdite sa s nami po zaujímavých uliciach sveta na Gastromenu.sk