Denné menu

Obedové menu

Trnava
8

On-line donáška


 


Soulful Hotel Silena - miesto so silným príbehom

Mladý manželský pár Ida a Jozef Mairovci v roku 1985 začal prevádzkovať tradičný alpský hotel so siedmymi izbami priamo uprostred nádhernej prírody južného Tirolska. Hotel postupne renovovali a rozširovali jeho priestory. Pristavali podkrovie, garáž, rozšírili jedáleň, pribúdali ďalšie hosťovské izby a apartmány. Počas všetkých týchto rekonštrukcií sa manželom narodili syn Simon a dcéra Magdaléna, ktorých rodičia s láskou a úctou prirodzene zaúčali do tajov hotelierskeho života.

Okrem vlastného hotela bolo veľkou záľubou celej rodiny cestovanie. Uchvátili ich ázijské krajiny s prezentáciou služieb v štýle východných filozofií, princípov feng shui, kúpeľnej relaxácie a oddychu. A to natoľko, že sa rozhodli zariskovať a vytvoriť oázu pokoja v ázijskom štýle priamo vo svojom hoteli v talianskych Alpách.
Príbeh hotela

Hneď ako sa im v hlave zrodil tento nápad, všetko začalo do seba ideálne zapadať. Spojenie tirolského spôsobu života s juhovýchodnou ázijskou filozofiou, architektúra inšpirovaná feng shui, tradičná farmárska reštaurácia bok po boku s kultúrou stravovania na ďalekom východe, objavovanie a relaxácia uprostred nedotknutej prírody, všetko na 100% oduševnené a premyslené do najmenších detailov. A tak sa v decembri roku 2017 začala písať nová kapitola pôvodného alpského hotela Moarhof pod názvom Silena Soulful Hotel.

Rašelinisko ako hlavný motív exteriéru

Architekti vytvorili budovu, ktorej hliníková panelová fasáda v zemitej farbe pripomína rastliny rašeliniska. Vo výsledku sa zdá, že zeleň a vetvy úplne obklopujú hotelový komplex. Farby budovy evokujúce močiar sú plne integrované do svojho prostredia, a zdá sa, že hotel doslova vyrastá z miesta, na ktorom je postavený.

Apartmány a suity v ázijskom štýle

Komfortné dvojlôžkové izby klasik dopĺňajú suity so súkromnou strešnou terasou, saunou a krbom. Farebná paleta interiérového vybavenia izieb je v modrej a béžovej, čo vytvára pocit ľahkosti, ktorý je jemne kontrastovaný prevládajúcim „uzemňovacím“ materiálom, ako je zamat, dub, kameň a železo. Postele s baldachýnom, biele periny a zeleno-modré poťahy podčiarkujú romantický nádych. Celý priestor je riešený v súlade s prírodou, zdobený prírodnými motívmi a prvkami juhovýchodnej Ázie.
Vysnívaná oddychová zóna

Miesto, kde zaručene zabudnete na všetky starosti a problémy sa nazýva Silent Spa. Kúpele na strešnej terase s panoramatickou saunou a veľkými oknami vytvárajú prepojenie interiéru s exteriérom, evokujú pocit pokoja a sily. Súčasťou hotelových kúpeľov je nekonečný vonkajší a vnútorný bazén, oddychové zóny, súkromné výklenky, ktoré dopĺňa vonkajšia obývacia izba pri bazéne s ohniskom. Zo sáun môžete zvoliť organickú bylinnú, parný kúpeľ s lesnou vôňou alebo klasickú fínsku saunu. Súčasťou relaxačného programu je.. článok pokračuje na Tophoreca.sk


Aktualizované: 12.04.2021
Autor: Petra Adamcová
Zdroj: Tophoreca.sk

Petra Adamcová blog Soulful Hotel Silena - miesto so silným príbehom na Gastromenu.sk