Denné menu

Obedové menu

Trnava
8

On-line donáška


 


Správny čas na detoxikáciu organizmu je práve teraz

Keď sa ráno prebúdzate na vtáčí spev, slnko badateľne vychádza skôr a čoraz neskôr zapadá, vo vzduchu cítiť tú neopísateľnú vôňu sviežosti, je tu jar, obdobie nového začiatku a obnovy nielen v prírode, ale aj v našich organizmoch.
Detoxikácia sa považuje za prospešnú a odporúčanú aktivitu

Podľa teórie starovekej čínskej medicíny je jar ročným obdobím, ktoré je najvhodnejšie na detoxikáciu alebo vnútornú očistu organizmu. Možno sa pýtate, či je takýto detox naozaj potrebný, či nie sú naše telá prispôsobené na to, aby sa detoxikovali priebežne a samostatne. Áno, viacero lekárov odpovedá, že ľudské telo by to zvládlo samo a v minulosti aj zvládalo, avšak v tom čase nebolo zaťažované potravinami s konzervantami, chemickými prísadami, kovmi, mäsom zo zvierat dokrmovaných antibiotikami a zeleninou a ovocím ošetrovaných chemickými prípravkami. Žijeme iným spôsobom, často presedíme väčšiu časť dňa bez pohybu na čerstvom vzduchu, spíme málo a vôbec spôsob života v minulosti bol úplne iný ako dnes. Preto sa detoxikácia organizmu v súčasnosti považuje za prospešnú a odporúčanú aktivitu.
Základné pravidlo pri konzumácií potravín

Avšak, detoxikácia by mala byť jemným a postupným procesom, vďaka ktorému sa budete cítiť nabití energiou. MUDr. O´Brienová, ktorá sa už viac ako 15 rokov venuje problematike očisty organizmu hovorí, že ak ste v minulosti počas detoxikácie zaznamenali hnačky, bolesti hlavy, únavu a podráždenosť, je pravdepodobné, že ste na svoje telo tlačili príliš silno a neposkytovali ste mu podporu, ktorú si vyžadovalo počas celého procesu.

Jednoduchý návod na očistu spočíva v poskytnutí podpory metabolizmu toxínov a v znížení ich príjmu, taktiež obmedzenie potravín s konzervantami a "e-čkami". Odporúča sa strava bohatá na vitamíny, minerály a živiny podporujúce detoxikáciu.

Základné pravidlo je konzumácia zeleniny rôznych farieb, ovocia, výživných orechov a semien. Pri voľbe mäsa, vyberajte.. článok pokračuje na Tophoreca.sk

Od Tophoreca.sk pripravujeme aj

Téma Cestovný ruch
▫ Taliansky Parc Hotel Florian rozšíril kapacitu ubytovania o luxusné suity v trojmetrovej výške
▫ Šesť výnimočných svetových hotelov, otvorených v roku 2020
▫ Sklenený hotel v talianskej Terruggii láka zaujímavou architektúrou
▫ Stavby postavené ako prejav lásky


Aktualizované: 12.04.2021
Autor: Petra Adamcová
Zdroj: Tophoreca.sk

Petra Adamcová blog Správny čas na detoxikáciu organizmu je práve teraz na Gastromenu.sk