Eshop - Wineshop
Kontakty


 
Čo ti chýba na Gatromenu ? Pridaj svoj podnik na Gatromenu


Street food, moderná slovenská kuchyňa, pikniková zóna a eco-friendly koncept: FOOD FEST v parku Trenčianske Teplice je tu opäť!

Trenčianske Teplice, 22. august 2019. V Trenčianskych Tepliciach sa rozlúčia s letom druhým ročníkom septembrového gastro festivalu, ktorý nesie názov FOOD FEST v parku. Počas dvoch víkendových dní 7. - 8. septembra tak môžete na jednom mieste nájsť food trucky, lokálne reštaurácie, sladkú zónu sweet corner, street food špeciality či gluten free a vege jedlá. Festival je eco-friendly, využíva kompostovateľný riad, zálohované poháre a separačné zóny.

V roku 2018 sa po prvýkrát konal v Trenčianskych Tepliciach FOOD FEST v parku. Vďaka jeho úspechu a vysokej návštevnosti prichádza do parku opäť. Pod korunami stromov bude pripravená oddychová piknik zóna, kde si budete môcť vychutnávať všetky street food špeciality. Organizátori okrem chill out zóny pod holým nebom pripravili aj oddychovú zónu v dizajnovom stane s kaviarňou, kde sa budete môcť schovať pred horúcim slnkom či nečakaným dažďom.

Štýlové pojazdné reštaurácie na kolesách vám pripravia burgre, tacos, hot-dogy, tortilly, ale aj modernú slovenskú kuchyňu, postavenú na domácich potravinách a sezónnej regionálnej ponuke.
Tú na festival prinesie značka Folks Food Truck, za ktorou stojí Tomáš Tejbus. Tomáš pôsobil niekoľko rokov ako šéfkuchár v 5 hviezdičkovom Grand Hotel Kempinski, no napokon sa rozhodol otvoriť si svoj vlastný food truck a stavil práve na slovenskú kuchyňu. Tradičné slovenské jedlo, bryndzové halušky, vám na festivale pripravia Majstri Haluškári. Chýbať však nebude ani kanadská špecialita s názvom Poutine, ktorej základom sú chrumkavé domáce hranolky z kvalitných zemiakov, špeciálny čerstvý parený syr podľa kanadskej receptúry a celé je to preliate gravy omáčkou z morčacieho mäsa, zeleniny a byliniek. Na festival túto pochúťku prinesie Crumpel´s Poutinerie. Tešiť sa môžete aj na ďalšie obľúbené značky inšpiratívnych ľudí ako NYC Corner, Bearded Brothers z Nitry, Frenkie streetfood, Fully Belly Food Truck a mnohé iné. Chýbať nebudú ani vegetariánske, vegánske a bezlepkové jedlá. Na špeciality upravené tak, aby boli vhodné aj pre celiatikov, sa špecializuje napríklad GlutenFreeaks.
Organizátori pripravili aj zónu so stánkami s domácimi potravinami, ktoré sú vyrábané ručne a majú poctivé zloženie. Ochutnať budete môcť medy priamo od včelára, ovocné sirupy, remeselné pivo, ovocné a zeleninové bio šťavy, sušienky či iné dobroty. Súčasťou festivalu bude aj Bezobalis - prvý bezobalový obchod v Trenčíne, ktorý na podujatie okrem kvalitných bezobalových potravín prinesie aj vychytávky do domácnosti, ktoré vám pomôžu redukovať odpad.
Milovníci sladkého by nemali vynechať zónu sweet corner, kde nájdu buchty podľa tradičnej receptúry, waffle, remeselnú zmrzlinu, gofri či donuty. Všetky tieto dezerty si môžete vychutnať spolu so skvelou kávou, ktorú vám naservíruje neprehliadnuteľné bodkované Piadženo - pojazdné kaviarne.

Súčasťou festivalu bude aj zóna s TOP lokálnymi reštauráciami, medzi ktorými nájdete obľúbenú reštauráciu Kursalon z Trenčianskych Teplíc alebo aj Oyshi Sushi z Trenčína.
Festival má aj svoj vlastný merch. Ako pamiatku si tak budete môcť odniesť veselé farebné ponožky, ako inak než s tematikou jedla.

✔ Organizátori mysleli na prírodu a postavili festival na eco-friendly koncepte. Partner Metro a jeho nadačný fond Pontis na festival zabezpečí kompletne kompostovateľný riad. Značná časť riadu bude zo pšeničných otrúb, ktoré sú jedlé, alebo z cukrovej trstiny, či dreva. Odpad potom poputuje do kompostéra. Nápoje sa budú podávať v zálohovaných pohároch, v celom areáli nájdete separačné zóny a pripravené budú aj workshopy so zero waste tipmi.

Tento zaujímavý gastro event sa koná už 7. - 8. septembra v parku Trenčianskych Teplíc. Svojím konceptom a programom je vhodný pre každého - mladých ľudí, ktorí radi spoznajú nové značky a ochutnajú street food špeciality, rodinky s deťmi, ktoré chcú stráviť deň v príjemnom prostredí parku ale aj pre milovníkov kvalitného jedla a potravín, vyrábaných z poctivých surovín.

▶ Viac informácií o podujatí nájdete na Foodfestvparku.sk alebo FB udalostí @foodfestvparku

◾ Tu si pozri fotografie Food Festu v parku, vo fotogalérii na Gastromenu.sk, z ročníka 2018.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podujatie je uskutočnené s podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR. Projekt bol podporený v rámci grantového environmentálneho programu Zelené oči, ktorý tvorí súčasť projektu Zelená župa.
Aktualizované: 06.09.2019
Autor: www.spicybrown.sk Zdroj: Foto: www.eventfoto.sk

Reštaurácia na Majeri
TOP ponuka Reštaurácia na Majeri
Objednaj si od nás v On-line donáške na Gastromenu.sk a ušetri 3 %. Pri každej objednávke si sporíš kredit, ktorý si môžeš kedykoľvek uplatniť a tým zlacniť svoje objednané jedlo /...
26.10.2020
45,9 tis


Pizza & restaurant Halenár
TOP ponuka Pizza & restaurant Halenár
Pri každej objednávke sa ti na účet v tvojom profile na Gastromenu.sk pripíše kredit. Ten potom môžeš kedykoľvek použiť a zlacniť si tým svoju ďalšiu objednávku. Momentálna naša...
24.10.2020
2517,8 tis

Pizza & restaurant Halenár
TOP ponuka Pizza & restaurant Halenár
Ako to funguje? Na Gastromenu.sk si pri objednávaní (platí len pre registrovaných), šetríš kredit. Ten je v minimálnej hodnote 3%, kde pri každej objednávke, sa Ti pripisuje na tvoj účet....
23.10.2020
1708,2 tis

Treeclub bar & restaurant
TOP ponuka Treeclub bar & restaurant
Neváhaj si objednať od nás v On-line donáške na Gastromenu.sk. Pri každej objednávke dostávaš kredit, s ktorým ušetríš 3%. Tešíme sa na tvoju objednávku...
21.10.2020
863,9 tis

Reštaurácia na Majeri
TOP ponuka Reštaurácia na Majeri
Pri odbore 3 ks pizze dostaneš štvrtú pizzu zadarmo! Platí pri telefonickej objednávke, alebo osobnom odbere. Reštaurácia na Majeri - Vištuk...
19.10.2020
237,8 tis


Pizza & restaurant Halenár
TOP ponuka Pizza & restaurant Halenár
Ak hľadáš priestor pre svoj event, tu je naša ponuka :-) Sme pizzéria a reštaurácia, ktorá svojou kvalitou v gastronómii robí spokojných našich hostí už niekoľko rokov. Zorganizuj...
10.10.2020
1514,7 tis

Treeclub bar & restaurant
TOP ponuka Treeclub bar & restaurant
Rovnako ako predlžujúce sa večery, či prechádzky po farebnom opadanom lístí patria k jeseni HUSACIE a KAČACIE hody. Túto tradíciu Malých Karpát si môžete vychutnať počas celého...
05.10.2020
433,2 tis